Technický slovník online

Technický slovník obsahuje pojmy z oblasti informatiky, elektrotechniky, multimédií, telekomunikácií, počítačových sietí, informačných technológií a pod.

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

L2 cacherýchla vyrovnávacia pamäť, závisí na nej realizácia výkonu procesora
LANLocal Area Network Lokálna počítaćová sieť Sieť počítačov a iných zariadení (tlačiarne, skenery, apod.) navzájom prepojených a komunikujúcich. Úmiestnenie počítačov je limitovaná na budovu alebo kanceláriu.
LANz angl. Local Area Network - lokálna dátová sieť
LAN sieť netLocal Area Network - miestna sieť. Základnou charakteristikou týchto sietí je že všetky stanice v tejto sieti používajú spoločný prenosový kanál.
landscapeorientácia na ležato, na šírku
languagejazyk
largerozsiahly
laser jammerzariadenie známe pod pojmom antilaser, slúži ako ochrana pred meraním rýchlosti automobilu pomocou laserovej pištole (typ merača rýchlosti založený na laserových paprskoch) tým, že eliminuje účinnosť vysielaním laserových pulzov proti laseru z policejnej pištole. V SR je požívanie tohto zariadenia zakázané.
laser printerlaserová tlačiareň
last updateposledná aktualizácia
lawzákon, pravidlo
layervrstva, vrstvený, polohový
leading variablehlavná premenná
learningučenie, učiaci
leased lineprenajatá linka
leaveopustiť, odísť, zanechať
LEDLight Emitting Diode; svetelná dióda
LED Light Emitting DiodeSvietiaca dióda.
leftvľavo
left hand justifiedzarovnaný zľava
legendlegenda, popis, popisok

Ďalej >>


Hľadať výraz:

Ako hľadať?

Slovník cudzích slov momentálne obsahuje 72 031 pojmov a skratiek. Pre vyhľadávanie zadajte celé slovo alebo jeho časť. Malé a veľké písmená sa nerozpoznávajú. Slovník cudzích slov obsahuje pojmy z oblasti elektrotechniky, informatiky, telekomunikácií, ekonómie, obchodu, práva, potravinárstva, gastronómie, medicíny, farmácie ale aj slengové, nárečové slová a slová z bežného života.