Slovník cudzích slov

Výkladový slovník cudzích slov momentálne obsahuje 72 031 pojmov a skratiek. Pre vyhľadávanie zadajte celé slovo alebo jeho časť. Malé a veľké písmená sa nerozpoznávajú. Slovník cudzích slov obsahuje pojmy z oblasti elektrotechniky, informatiky, telekomunikácií, ekonómie, obchodu, práva, potravinárstva, gastronómie, medicíny, farmácie ale aj slengové, nárečové slová a slová z bežného života.

Hľadať výraz:hľadať len celé slová
hľadať ako časť slova
hľadať vo výklade pojmov

Ako hľadať?

Požadovaným kritériám vyhovuje spolu 17 pojmov a skratiek.
Upresnite prosím kritériá pre vyhľadávanie. Poznáte zaujímavé slovo? Vložte do slovníka.


RAM

Zdravotníctvo a farmácia

v počítači druh pamäte, do ktorej sa môžu zapisovať alebo z nej čítať údaje
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladRAM pamäť

Informatika a telekomunikácie

/Random Access Memory/ Pamäť s ľubovolným prístupom. Informácie s tejto pamäte možno čítať aj do nej informácie zapisovať. Uchováva informácie dočasne po vypnutí počítača sa stratia.
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladRáma

v staroindickom náboženstve a legendách stelesnenie boha Višnu; hrdina staroindického eposu Rámájáná(m)
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladramadán

islamský pôstny mesiac
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladramasovať

hromadiť, zhromažďovať, nakúpiť
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladRAMBUS

Informatika a telekomunikácie

Nový druh pamäte vyvinutý Kalifornskou spoločnosťou RAMBUS. Pamäť pracuje s prenosovou frekvenciou 800MHz a viac, napájanie napätie 1.8V.
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladRAMDAC

Informatika a telekomunikácie

čip na grafickej karte, ktorý premieňa digitálny obraz na analógový Zdroj: informatici.sk
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladramdrive

Informatika a telekomunikácie

program, ktorý simuluje disk (diskovú pamäť) v operačnej pamäti Zdroj: informatici.sk
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší preklad
Posledné hľadané slová

melancholicus talmud-tóra syncopa profanácia ophthalmia nengó legalizácia tuňa solonec ester magistra ich-forma čhavore circumferentia coniunctivus audibilis nutriet oncolysis kolúzia feminizácia ventrohysteropexis hámor W03 brachiofaciolingualis chemocarcinogenesis šatuj synchronismus osphyotomia schistoblepharia luna final MGY homomorfóza protractus EGA džajv extempore Tab Tabulator linguogingivalis C47 brandzólna generálka abak myelotomia mezogastralgia FTX mikrotrauma praemorbidus ysat hagiografia

Nové slová v slovníku

strup šajbik kermeš viľbar bortak abrum kit verbľud skora merinďa jafyry gygacky sverbohusky šlajir fľandra gači švata budar koprdan rumkľa

Najhľadanejšie cudzie slová

chondróza diskov IT ASAP D BTW So keres? DiS.art c´est la vie POV geroj R Mea culpa konvenčný g Kamav tut proaktivita P carpe diem DiS behaviorálny paranoidita F Naker oda sexepíl bašavel JOP impertinentný A O K B dzi BA S žúrka Ma ko sofistikovaný spektakulárny holistický dilino DZ customizácia PR V vyexpedovaný HR hamižny domina kapurkova

Zaujímavé cudzie slová

braldian (16%) chondróza diskov (1%) patesco (2%) mortinatalis (17%) calamitas (28%) gabro (15%) Kamav tut (1%) ikona (7%) TETRA (13%) rodonit (17%) erytém (30%) GIG (11%)

Upozorňujeme, že cudzie slová a skratky v databáze môjslovník.sk sú pridávané a kontrolované priebežne. Vzhľadom na charakter tohto projektu (otvorený slovník cudzích slov editovaný samotnými používateľmi) nie je možné považovať obsah tohto slovníka za 100% overené informácie. Prevádzkovateľ preto nezodpovedá za správnosť informácií tu uvedených. Tento online výkladový slovník cudzích slov je otvorený projekt podliehajúci GFDL licencii. Na jeho obsahu sa teda môžete podieľať aj vy. Ak poznáte zaujímavé slovo, ktorého význam nie je popísaný v tomto slovníku, jednoducho ho vložte do slovníka.