Slovník cudzích slov

Výkladový slovník cudzích slov momentálne obsahuje 72 031 pojmov a skratiek. Pre vyhľadávanie zadajte celé slovo alebo jeho časť. Malé a veľké písmená sa nerozpoznávajú. Slovník cudzích slov obsahuje pojmy z oblasti elektrotechniky, informatiky, telekomunikácií, ekonómie, obchodu, práva, potravinárstva, gastronómie, medicíny, farmácie ale aj slengové, nárečové slová a slová z bežného života.

Hľadať výraz:hľadať len celé slová
hľadať ako časť slova
hľadať vo výklade pojmov

Ako hľadať?

Požadovaným kritériám vyhovuje spolu 28 pojmov a skratiek.
Upresnite prosím kritériá pre vyhľadávanie. Poznáte zaujímavé slovo? Vložte do slovníka.


ultra

Zdravotníctvo a farmácia

ďalej, dlhšie, na druhú stranu, nad, cez
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultra-

prvá časť zložených slov s významom nad, cez, krajne, neobyčajne
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultraakustika

náuka o ultrazvuku, súčasť fyziky
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultrabrachycephalia

Zdravotníctvo a farmácia

ultrabrachycefália, príliš krátka hlava, predozadný priemer je skrátený a priečny priemer je predĺžený (ultrabrachycephalus)
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultrabrachycranium

Zdravotníctvo a farmácia

ultrabrachykranión, príliš krátka lebka
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultracentrifugatio

Zdravotníctvo a farmácia

ultracentrifugácia, oddeľovanie látok ultracentrifúgou
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultradolichocephalia

Zdravotníctvo a farmácia

ultradolichocefália, príliš dlhá hlava, predozadný priemer je predĺžený a priečny priemer je skrátený (ultradolichocephalus)
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladultradolichocranion

Zdravotníctvo a farmácia

ultradolichokranión, jedinec s príliš dlhou lebkou
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší preklad
Posledné hľadané slová

duodenopancreatectomia skul asexuálny steprva duplicatus ADK yeoman myospasmus bakelit silva drift Basmuha EFI epiplorrhaphia vivo PSP GU trinitrocelulóza QPSK synekia Cryptococcus segin expeto query angiorexa minimalis krypt scabicidus uretroea maduromycosis anemik TXM globál paranoides effugium termoterapia boa fructosum uresis harpsichord VVG monocultura abortívum exklamácia perennis repens autoakuzácia laryngoptosis mitigatio praedelirium

Nové slová v slovníku

strup šajbik kermeš viľbar bortak abrum kit verbľud skora merinďa jafyry gygacky sverbohusky šlajir fľandra gači švata budar koprdan rumkľa

Najhľadanejšie cudzie slová

chondróza diskov IT ASAP D BTW So keres? DiS.art c´est la vie POV geroj R Mea culpa konvenčný g Kamav tut proaktivita P carpe diem DiS behaviorálny paranoidita F Naker oda sexepíl bašavel JOP impertinentný A O K B dzi BA S žúrka Ma ko spektakulárny sofistikovaný holistický dilino DZ customizácia PR V vyexpedovaný HR hamižny kapurkova domina

Zaujímavé cudzie slová

braldian (16%) chondróza diskov (1%) patesco (2%) mortinatalis (17%) calamitas (28%) gabro (14%) Kamav tut (1%) rodonit (16%) TETRA (13%) ikona (7%) synclitismus (16%) erytém (29%)

Upozorňujeme, že cudzie slová a skratky v databáze môjslovník.sk sú pridávané a kontrolované priebežne. Vzhľadom na charakter tohto projektu (otvorený slovník cudzích slov editovaný samotnými používateľmi) nie je možné považovať obsah tohto slovníka za 100% overené informácie. Prevádzkovateľ preto nezodpovedá za správnosť informácií tu uvedených. Tento online výkladový slovník cudzích slov je otvorený projekt podliehajúci GFDL licencii. Na jeho obsahu sa teda môžete podieľať aj vy. Ak poznáte zaujímavé slovo, ktorého význam nie je popísaný v tomto slovníku, jednoducho ho vložte do slovníka.