Slovník cudzích slov

Výkladový slovník cudzích slov momentálne obsahuje 72 031 pojmov a skratiek. Pre vyhľadávanie zadajte celé slovo alebo jeho časť. Malé a veľké písmená sa nerozpoznávajú. Slovník cudzích slov obsahuje pojmy z oblasti elektrotechniky, informatiky, telekomunikácií, ekonómie, obchodu, práva, potravinárstva, gastronómie, medicíny, farmácie ale aj slengové, nárečové slová a slová z bežného života.

Hľadať výraz:hľadať len celé slová
hľadať ako časť slova
hľadať vo výklade pojmov

Ako hľadať?

Požadovaným kritériám vyhovuje spolu 14 pojmov a skratiek.
Upresnite prosím kritériá pre vyhľadávanie. Poznáte zaujímavé slovo? Vložte do slovníka.


BIOS

Informatika a telekomunikácie

Je pamäť typu ROM v , ktorej sú uložené základné nastavenia počítača. Veľkosť a typ HDD, nastavenia operačnej pamäti , nastavenia portov, špeciálnych nastavení a ďalších nastavení. V novších BIOSoch aj nastavenia procesorov.
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiosféra

organizmami osídlená časť zemského povrchu
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiosféra

Biológia

tenká “vrstva života” na povrchu Zeme, vrátane oživenej vrstvy vzduchu a pôdy, sladkých vôd a morí, ktorej môžu existovať živé organizmy.
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiosis

Zdravotníctvo a farmácia

bióza, život v širokom zmysle slova, životnosť
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiosphaera

Zdravotníctvo a farmácia

biosféra, oblasť výskytu živých organizmov na Zemi a v ovzduší, vonkajší obal Zeme osídlený živými organizmami
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiostatika

veda o vzťahu štruktúry organizmu k jeho funkcii
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiostatikum

látka brzdiaca rast alebo množenie organizmov
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší prekladbiostimulácia

zvyšovanie obrannej schopnosti organizmu
Ohodnotiť slovo:    nezaujímavé     zaujímavé     poznám lepší preklad
Posledné hľadané slová

I synkréza MBP orthochromaticus metatarzalgia MBM pyocolpos IEEP MBL MBI astrocytoma MBH evacuatio MBE MAV MATIF nuget calx sic serumglobulinum antritis nostalgia polyphrasia sigmoidocystoplastica osteoarticularis stria passing abažúr prida še sodar lymphoma comment OFJ B40 OSY hepatológia šumňe topografická mapa nalešnik reminder serosa X18 biliárny vytrim transgresív propigmentum stillicidum forcipiformis MA5 kódovanie

Nové slová v slovníku

strup šajbik kermeš viľbar bortak abrum kit verbľud skora merinďa jafyry gygacky sverbohusky šlajir fľandra gači švata budar koprdan rumkľa

Najhľadanejšie cudzie slová

chondróza diskov IT ASAP D BTW DiS.art geroj c´est la vie Mea culpa konvenčný So keres? R P behaviorálny sexepíl DiS paranoidita g Kamav tut bašavel impertinentný F proaktivita JOP O K carpe diem A B dzi žúrka Naker oda BA ko holistický dilino sofistikovaný vyexpedovaný S customizácia DZ spektakulárny Ma V domina hamižny lézia H kapurkova L

Zaujímavé cudzie slová

chondróza diskov (1%) patesco (3%) TETRA (16%) ASAP  (1%) verbis expressis (3%) praktický (5%) mirka (1%) G  (11%) BAB (3%) synovitída (2%) F (10%) superlatív (3%)

Upozorňujeme, že cudzie slová a skratky v databáze môjslovník.sk sú pridávané a kontrolované priebežne. Vzhľadom na charakter tohto projektu (otvorený slovník cudzích slov editovaný samotnými používateľmi) nie je možné považovať obsah tohto slovníka za 100% overené informácie. Prevádzkovateľ preto nezodpovedá za správnosť informácií tu uvedených. Tento online výkladový slovník cudzích slov je otvorený projekt podliehajúci GFDL licencii. Na jeho obsahu sa teda môžete podieľať aj vy. Ak poznáte zaujímavé slovo, ktorého význam nie je popísaný v tomto slovníku, jednoducho ho vložte do slovníka.